Spółdzielnia Socjalna „Zakład Aktywności Zawodowej” Działalność spółdzielni ma charakter innowacyjny ponieważ potrafi pogodzić bardzo odmienne i z pozoru sprzeczne cele tj; zysk i działalność rynkowa, z celami społecznymi. Głównym celem spółdzielni jest reintegracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa oraz umożliwienie osobom bezrobotnym i niepełnosprawnym aktywizację zawodową.

Działania spółdzielni skierowane są na tworzenie więzi i integrację społeczną co w dużym stopniu sprzyja odbudowaniu umiejętności pełnienia ról społecznych w miejscu pracy oraz uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej. Dzięki atmosferze wzajemnego szacunku i pomocy w każdym z członków wzrasta motywacja do dalszego rozwoju.

Misja

Spółdzielnia powstała z myślą o ludziach, którzy w pewnym okresie swojego życia znaleźli się w ciężkiej sytuacji dla niektórych bez wyjścia. Tutaj mają szansę na powrót do godnego życia w którym wcale nie chodzi o to by mieć tylko by BYĆ. Poprzez wspólne działania zmieniają siebie i środowisko, tworzą coś co staje się ich wspólnym dobrem za co są odpowiedzialni.

Każdy z członków wniósł do spółdzielni swój potencjał, to co w nim najlepsze, dzięki temu prowadzimy szeroką rozwiniętą działalność gospodarczą. Pozwala nam ona na realizację działań statutowych i daje możliwości na wyjście z wykluczenia wielu ludziom dla których czasem nie było nadziei na lepsze jutro. Nasz zespół to ludzie z pasją i otwartością, gotowi do współpracy.

Naszą działalność prowadzimy na wielu płaszczyznach:

Nadruki – wykonujemy pełnokolorowy druk UV na gadżetach. Herby gmin, oznaczenia unijne, logotypy promocyjne są drukowane w pełnym kolorze z przejściami tonalnymi. Oferujemy również personalizowane obrazy i wielobarwne plakaty o wybranej tematyce.

Drewniane dekory – wytwarzamy dekoracje okazjonalne z płyt mdf, sklejki  oraz hdf

– Poduszki dekoracyjne w formie ciasteczek  – szyjemy poduszki w kształcie markiz i herbatników stworzone do siadania i przytulania. Doskonale prezentują się na fotelu, kanapie, w sypialni oraz  pokoju dziecięcym.

Strony www – tworzymy w pełni responsywne strony internetowe z systemem zarządzania treścią.
Jesteśmy otwarci na realizację nietypowych wyzwań. Staramy się, aby efekty naszej pracy wychodziły naprzeciw oczekiwaniom klienta, a nasze produkty były wykonane z należytą starannością i dbałością o detale.